Центр столиці на один день перетворили на суцільний мітинг

Центр столиці на один день перетворили на суцільний мітинг

Сьогодні під Верховною Радою відбулось одразу декілька мітингів. Політики та громадські активісти вимагали проведення виборчої реформи.

На площі зібралися представники політичних партій «Рух нових сил» Михеіла Саакашвілі, «Чесно», «Свобода», «Правий сектор», УКРОП.

  Ми вимагаємо прийняти новий виборчий закон. Адже діючий закон про вибори сприятливий для фальсифікацій та маніпуляцій під час виборчих кампаній та консервує існуючий стан речей, – зазначив депутат Олег Тягнибок. – Нам потрібні нові правила обрання влади – це пропорційна система за відкритими списками. Майже всі депутати обіцяли, що це зроблять, але лише тоді, коли були опозицією. Проте у владі вони зрозуміли, що їм краще мати той закон, який дасть можливість втриматися при владі. Наше завдання – тиснути на владу, змусити їх виконати зобов’язання та обіцянки.

Він зазначив, що подано «антиолігархічний» пакет законопроектів, який складається з економічної та політичної частин. Цим пакетом передбачено скасування депутатської недоторканості, просту та прозору процедуру відкликання депутатів і чиновників, суддів, процедуру імпічменту Президента.

Кожен чиновник має зрозуміти, що він не цар і не Бог, а народ повинен мати інструменти відкликання, – додав політик.

Якщо ж їх не почують, то активісти обіцяють влаштувати акцію громадської непокори.

Олексій Гриценко, АвтоМайдан:

- Нова виборча система зменшить корупцію. Зараз на мажоритарних округах відбувається «гречкосійство», голоси купуються. У період війни на Сході існує велика ймовірність повернення проросійських сил у парламент. А ми не маємо цього допустити. Це стосується кожної людини. Адже потім такі депутати прийматимуть законопроекти у соціальній та медичній сферах.

Активісти зазначають, що під час Революції Гідності були дві основні вимоги – закон про антикорупційний суд та нове виборче законодавство. Обидві ці політичні інновації у разі прийняття приведуть владу у жахливе становище.

А українські пацієнти під Радою вимагали фінансування програми лікування за кордоном. Ірина Вітошинська, дружина онкохворого українця Едуарда Вітошинського, розповідає:

- Ми перебуваємо тут з 4 вересня. А до цього жили в наметах біля МОЗу. Ми просимо гроші на лікування за кордоном. Є законопроект 8035, який дасть можливість профінансувати лікування. Хворобу мого чоловіка не лікують в Україні (гострий моноцитарний лейкоз). Він потребує алогенної трансплантації кісткового мозку. А у Туреччині виставили рахунок на суму 110 тисяч доларів.

Також відбувся мітинг за гендерну рівність – «Жінкам владу, жінок в Раду», на якому вимагалися 50-відсоткові квоти для депутаток.