Швидка допомога у Києві стала оперативнішою

Швидка допомога у Києві стала оперативнішою

Уже шість днів у Києві швидка допомога працює зі змінами. Відтепер невідкладну допомогу об’єднали з екстреною. Про це розповів в ефірі програми «Київ – Live» директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Анатолій Вершигора.

- Невідкладна допомога – це випадки ускладнення хронічних захворювань, підвищення артеріального тиску або температури тіла, вірусні захворювання та інше. Екстрена – коли життю людини загрожує небезпека, – пояснив Анатолій Вершигора.

За його словами, виклики будуть приймати фахівці з медичною освітою за єдиним номером – 103. У залежності від проблеми пацієнта спеціаліст визначає, яку допомогу надавати. Окрім того, кожен має можливість отримати консультацію лікаря, зателефонувавши за номером 15-83.

- Раніше більшість киян завжди телефонували за номером 103, тому що не пам’ятали номер екстреної медичної допомоги. Ці виклики ми переадресовували. Відтепер буде централізований прийом викликів, – прокоментував Анатолій Вершигора.

Він окремо зауважив, що перевагою нововведень є наявність єдиного номера, що забезпечує оперативність реагування на виклики.

Також усі розмови будуть записані, тож у разі потреби їх можна буде прослухати, щоб оцінити роботу диспетчера.

Нагадаємо, швидка допомога більше не безкоштовне таксі: зміни в роботі «парамедиків» Києва.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.