Міністерське лобі: Нищук і Клімкін підтримують Музей на Поштовій площі

Міністерське лобі: Нищук і Клімкін підтримують Музей на Поштовій площі

Створення Національного музею на Поштовій площі має все більше прихильників. Яким чином найкраще відновлювати історичну пам’ятку часів Київської Русі обговорювали  5 вересня під Міжнародної історичної науково-практичної конференції «Поштова площа у Києві: історичний та культурний вимір».

На обговоренні були присутні також міністр закордонних спав Павло Клімкін та міністр культури Євген Нищук.

Знахідки, віднайдені на Поштовій площі, є свідченням тисячолітньої історії нашої країни та потребують детального вивчення провідними фахівцями... Але найголовніше, що в цій тривалій історії має бути поставлена крапка - процес збереження пам’ятки саме в тому місці, де вона знаходиться, її консервація і, в подальшому, організація та заснування Музею є незворотнім. Це є консолідована позиція держави. Я переконаний, що документи, вироблені під  час роботи конференції, дадуть нам змогу працювати у правовому полі й пришвидшити процес надання Поштовій площі статусу пам’ятки археології національного значення, - сказав Євген Нищук.

За словами Павла Клімкіна, Міністерство Закордонних Справ  України робить усе можливе, аби закордонні спеціалісти долучилися до обговорення ситуації довкола Поштової площі.

- Якщо ми не захистимо нашу історію, то не захистимо себе, - зауважив він.

Нагадаємо, що 21 червня року Київська міська рада прийняла рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі.

5 липня 2018 року Верховна Рада України схвалила Постанову про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у м. Києві.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.