Супрун: В Україні вперше за останні 10 років зменшилась смертність від серцевих нападів

Супрун: В Україні вперше за останні 10 років зменшилась смертність від серцевих нападів

Команда виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун опублікувала позитивну динаміку щодо зменшення рівня захворюваності від серцевих нападів.

Торік, в Україні вперше за останні десять років, знизився рівень смертності внаслідок серцевих нападів. 

Так, у порівнянні з 2015 роком, у 2017 році рівень смертності від інфаркту міокарда знизився на 20% в тих регіонах, де активно впроваджується розбудова нових кардіоцентрів, а хірурги встановили на 50% більше стентів.

У результаті, це зберегло життя понад 420 українців. 

- Ця надзвичайно важлива для нас, але невелика в глобальному контексті цифра з’явилася на сторінках The New York Times. Чому вона потрапила в поле зору міжнародної спільноти? Бо це рецепт, який демонструє, як рухатися в напрямку позитивних змін, - йдеться в дописі Супрун.

Нагадаємо, серед причин смерті киян протягом січня-квітня 2018 року перше місце посідали хвороби систем кровообігу, друге – новоутворення, третє – хвороби органів травлення. Серцево-судинні захворювання в Україні традиційно є головними (поруч з онкологією) причинами смертності. За даними ВООЗ, у 2015 році середня тривалість життя в Україні становила 71,3 року (104 місце у світі, тоді на 1-му опинилася Японія з 83,7 роками).

Фото: Depositphotos/info.zonecreative