Як вийти на роботу з відпустки і не звільнитись: поради від Супрун

Як вийти на роботу з відпустки і не звільнитись: поради від Супрун

Як не звільнитись з роботи після відпустки? На це запитання дала відповідь популярна «руйнівниця міфів» в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

- Вам знайомий «післявідпустковий синдром»? Хтось стає дратівливим, у когось пригнічується настрій. Навіть може підвищитися температура, загостритися хронічні хвороби, з’явитися сонливість. Психолог-психотерапевт Денис Лавриненко каже, що найчастіше це лише тимчасовий збій, що є нашою «спробою» несвідомо продовжити собі відпочинок, - розповідає Супрун.

До того ж, згідно з дослідженнями більше 75% всіх заяв про звільнення пишеться саме після відпустки. При цьому понад 35% працівників звільняються в перший тиждень після повернення з відпочинку.

Тож як побороти це відчуття та повернутися до роботи після відпусток?

Харчуйтеся правильно

За результатами досліджень, на відпочинку ми зазвичай дозволяємо собі більше шкідливих продуктів, отже, система травлення потребує відновлення.

Добре поспіть

Заплануйте час так, щоби перед роботою або навчанням поспати не менше 7-8 годин. Прокидайтеся трохи раніше, щоб без поспіху налаштуватися на робочий чи навчальний день та неспішно зібратися.

Знаходьте час на дистанціювання від джерел стресу

Час від часу побудьте наодинці з собою або спілкуйтеся лише з приємними вам людьми.

Плануйте бездіяльність

Не переймайтеся, якщо з робочими планами поки не вдається. Почніть з планування відпочинку, а вже потім перейдіть до роботи.

Якщо ви переважно сидите — надолужуйте активність в інший час

Почніть з легкої розминки вранці, відмовтеся від використання ліфта та авто, більше ходіть пішки різними маршрутами.

За можливості не беріться одразу за складні справи чи завдання

Починайте з легких справ, адже рівень працездатності зростає по мірі збільшення навантаження.

Намагайтеся робити перерви

Кожні 2-3 години хоча б по 10-15 хвилин в процесі робочого чи навчального дня повинні бути перерви. У цей час можна трохи розім’ятися.

Потіште себе після роботи

Це може бути будь-що, що приносить вам задоволення — приємна прогулянка чи покупка, відвідуванням театру чи похід в кіно. Очікування приємного вечора допоможе провести день в гармонійному настрої.

Нагадаємо, Супрун розвінчала медицинський міф часів СРСР.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.