Супрун не рекомендує проводити шкільні лінійки

Супрун не рекомендує проводити шкільні лінійки

Міністерство охорони здоров’я України не рекомендує проводити шкільні лінійки – вони перш за все є атавізмами і водночас 1 вересня рясніють повідомленнями про зомлілих дітей під час урочистостей перед "шкільним плацом".

Відповідний допис поширила виконувач обов’язків глави МОЗ Уляна Супрун.

Шкільні лінійки на 1 вересня - пережиток совєтської традиції, від якого давно час відійти в українських школах. У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, вислуховування безкінечних напутніх промов. Адже це шкідливо передусім з медичної точки зору.

Щороку читаємо новини про те, що діти непритомніють на шкільних лінійках. При чому неважливо, чи проводяться вони на вулиці, чи у приміщенні. Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем.

Окрім фізичних негараздів від лінійок, вони також не на користь психічному здоров’ю. Скупчення незнайомців та ще й з не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків.

Тож МОЗ України однозначно не рекомендує проводити лінійки. Хіба не краще замінити їх цікавими, інтерактивними уроками? 

Супрун дає поради, якщо все ж лінійки не уникнути. Всі вони зводяться до того, що дітей треба захистити від сонячних променів, не обмежувати в рухах та не затягувати з 1-вересневими традиціями. 

Також варто пояснити дітлахам навіщо потрібен подібний захід та яка роль їхнього класу в ньому. Є стільки цікавих речей, щоби весело та з користю провести час. Не треба його гаяти на совєтські “урочистості”, - додає вона.

Нагадаємо, школи отримують фінанси навіть на дріб’язок та побутові потреби. Раніше "Вечірка" писала про те, на що та скільки отримують столичні школи з міського бюджету.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.