В Україні посилюють контроль за виробництвом органічної продукції

В Україні посилюють контроль за виробництвом органічної продукції

Україна посилює контроль за виробництвом органічної продукції і змінює правила її маркування. Закон, який раніше прийняла Верховна Рада, підписав президент Петро Порошенко. Документ гармонізує законодавство України та ЄС. Коли документ вступить в силу, органічна продукція буде вважатися такою тільки при відповідності сертифікатам.

Закон передбачає вилучення продукції, що не відповідає вимогам органічного виробництва та маркування. Це стосуватиметься тих виробників, які маркують упаковки державним логотипом з позначкою органічний, біологічний, екологічний, органік , насправді не дотримуючись цих вимог.
Вироблення органічного молока, м'яса та іншої тваринницької продукції передбачає спеціальні умови годівлі тварин. Тварини повинні харчуватися виключно органічними кормами, тобто тими, які не обробляються синтетичними розчинниками.

Худоба повинна мати постійний доступ до пасовищ. Забороняється примусова відгодівлю. Не можна застосовувати гормони. Органічна рослинна продукція повинна вирощуватися з використанням добрив, які розщеплюються біологічно.

У цілому виробництво продукції передбачає використання технологій, які не шкодять людському здоров'ю, безпеці тварин і рослин. Власники будут узгоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації. Термін дії сертифіката складе 15 місяців з дати його видачі.

Також бізнесмени зобов'язані взаємодіяти з органами сертифікації. Наприклад, надавати інспекторам зразки грунту або матеріалів - насіння, корми, продукції, води для проведення лабораторних досліджень.
Передбачається, що документація, в тому числі фінансова, теж буде перевірятися. За реалізацію продукції з органічним державним логотипом при відсутності сертифікату передбачений штраф. Для юросіб - від 30 тис.грн. Для фізичних осіб-підприємців - від 19 тис.грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.