Як вберегти нирки: Супрун дала поради

Як вберегти нирки: Супрун дала поради

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун продовжує свою рубрику порад на популярні теми щодо нашого самопочуття. Цього разу команда чиновниці підібрала п’ять порад медиків, аби уникнути поширеної хвороби – каменів у нирках.

Звідки беруться камені в організмі
Кальцій та оксалати (щавлева кислота) чи фосфати, або сечова кислота можуть кристалізуватись в нирках, якщо їх концентрація в крові велика. З часом ці кристали збільшуються та буквально формують «камені». Згодом, вони можуть зміститися та просуватися вниз по сечоводу, блокуючи потік сечі.

Найкращий захист – уникнути хворобу. Далі міністр разом з Дариною Прокоп’юк розповіли про добре знайомі правила здорового способу життя, які й дозволять уникнути сечокам’яної хвороби.

! Пийте воду

Ризик утворення каменів в нирках майже вдвічі вищий серед людей, які не вживають достатньої кількості води на добу. Їх нирки постійно відкачують воду назад в кров, і виводять дуже концентровану сечу. 

Їжа: правила всі знають, а з дотриманням на трієчку

! Менше солі й цукру, більше овочів та фруктів

Що більше солі ми споживаємо, то більше кальцію виходить із кісток, каже доктор Fredric Coe із Чиказького Університету.

Максимально рекомендована добова норма - 5 грамів, а це приблизно 1 чайна ложка. Зважайте на сіль, що вже додана до готових страв та продуктів.

Обмежити в раціоні варто також білків тваринного походження. Через їх надмірне вживання підвищується рівень сечової та фосфорної кислоти в організмі людини.

Більшості людей середнього віку слід споживати білок розрахунку 0,6-0,8 грама/кг маси тіла в день. Білок має бути не лише тваринного, але і рослинного походження, і їсти його слід в декілька прийомів.

Вегетаріанцям, спортсменам, людям літнього віку та вагітним жінкам і молодим матерям слід їсти до 1,6-2 грами/кг на добу. Калькулятор споживання білка тут.

! Їжте лимони

Вода з лимонним соком сприяє збільшенню кількості лимонної кислоти в сечі. Лимонна кислота не дає кальцію утворювати нерозчинну сіль із щавлевою кислотою.

! Відмовтесь від куріння

Сигарети є однією із причин зменшення кровотоку в усьому тілі, в тому числі і в нирках. Що менше крові надходить до нирок - то вони гірше працюють.

! Займайтеся спортом

Фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, покращити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик хронічних хвороб нирок.

Медики назвали й симптоми цих проблем: сильний чи гострий біль в області попереку та є труднощі з сечовипусканням, інколи підвищується температура чи виникає нудота.

Тоді мерщій треба йти до лікаря. 

Супрун фактично щодня дає поради та розвінчує міфи. У розпал літа вона розвінчала черговий популярний міф про заборону їсти морозиво під час застуди

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

Фото: pixabay.com