Музей на Поштовій отримав зелене світло для захисту від забудови

Музей на Поштовій отримав зелене світло для захисту від забудови

Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури КМДА схвалила надання знайденим розкопкам на Поштовій площі статусу «національного».

Фактично проект музею на Поштовій отримав одне з низки довгоочікуваних рішень.

Про це повідомили в прес-службі КМДА.

Тож, наразі розробниками коригується паспорт пам’ятки археології, історії та містобудування національного значення «Ділянка прибережного міського кварталу середньовічного Києва».

Далі цей паспорт передадуть до управління збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини м. Києва. Тут протягом тижня з моменту отримання паспорту мають його розглянути і передати до Міністерства культури з метою розгляду матеріалів на засіданні Експертної ради Міністерства культури.

- Документація з цим "вироком" буде направлена до Мінкульту і, сподіваємось, Поштова площа стане реальною перлиною нашої Культури, Історії, Археології! – написав один з підписантів експертного висновку, кандидат історичних наук та керівник ВК "Пам'ять Нації" Олександр Алфьоров.

Нагадаємо, згідно з заявою КМДА, археологи з Поштової площі не передавали до державних фондів жодної знахідки.

На думку професора Анатолія Колодного, заступника директора Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України, наукове відкриття, зроблене київськими археологами на Поштовій площі, необхідно зробити надбанням не тільки киян чи українців, а й усіх європейців. 

- Це цивілізований світ, який в Х столітті вже існував на рівні, а десь в чомусь і перевершував, деякі європейські країни, - вважає вчений.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

Фото: Підземний музей на Поштовій площі