Бахілам бути чи не бути: Супрун пояснила, де це потрібно

Бахілам бути чи не бути: Супрун пояснила, де це потрібно

Вимога вдягати бахіли в усіх видах медичних закладів України перш за все слугує збереженню підлоги чистою і не пов’язана з турботою про хворих.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, в яких випадках вимога працівників лікарень щодо одягання поліетиленових чохлів на взуття відвідувачів є актуальною.

- Ініціатива щодо одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай йде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта, - пише вона в Facebook.

А єдиними місцями в лікарнях, де обов’язково потрібно носити ці засоби, є: операційні та приміщення, які потребують асептичних умов - тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції.

Окрім логічних доводів про зайві витрати та клопоти пацієнтам, Супрун наводить дослідження на цю тему. Наприклад, науковці півроку вимірювали різницю між тим, як розповсюджується інфекція, як довго перебувають пацієнти та як часто помирають у відділенні інтенсивної терапії, коли персонал і відвідувачі одягають бахіли та коли не одягають. Однак значущої різниці знайдено не було.

Разом з цим, нинішні обсяги "бахілизації" відвідувачів лікарень не несуть відчутної користі  ані медзакладу, ані відвідувачам.

- Проте перекладати на гаманець відвідувачів чистоту медзакладу не є тією моделлю медичної допомоги, до якої варто прагнути, - додає очільниця МОЗ.

До того ж жодний нормативний документ в державі не зобов’язує вдягати бахіли, аби відвідати лікаря.

Також стоїть питання надмірного споживання поліетилену, який потім забруднює планету. І псування екології несе в собі більші загрози для здоров’я людей, аніж сліди від взуття на підлозі.

Загалом у МОЗ вважають доречним відмовитись від бахіл у лікарнях, де це можливо (не в операційних і т. ін.).

Нагадаємо, раніше в Україні почали робити безкоштовну вакцину від кору для дорослих.

Фото: prozoro.info

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.