Аеропорт Київ пояснив причини аварії літака, який вийшов за межі посадкової смуги

Аеропорт Київ пояснив причини аварії літака, який вийшов за межі посадкової смуги

Прес-служба Міжнародного аеропорту імені Сікорського (Жуляни) поширила заяву, в якій пояснила причини аварії літака 14 червня, внаслідок чого летовище на кілька годин припинило роботу.

Нагадаємо, 14 червня у Жулянах літак авіакомпанії Bravo Airways розвернуло та винесло за злітно-посадкову смугу. На момент аварії на борту рейс Анталія - Київ було 169 пасажирів. Після цього аеропорт кілька годин не міг приймати інші літаки.

Сьогодні, 11 липня, в аеропорту заявили, що того дня адміністративні будівлі і термінали заблокували озброєні автоматами співробітники Національного антикорупційного бюро. 

- Із 10:00 14 червня до 5:00 15 червня, протягом 19 годин, керівництво КП МА "Київ" і компанії "Мастер-Авіа", зокрема і начальників відділів, і провідних співробітників, утримували у власних кабінетах без засобів зв'язку та можливості координувати роботу аеропорту.

Відзначимо, на балансі компанії "Мастер-Авіа" перебувають аеродром і злітна смуга, вона володіє терміналами і пероном аеропорту та фактично керує аеропортом. Наголошується, що в подальшому роботу аеропорту можуть повторно заблокувати через нові обшуки.

- Для застосування сили не було причин – діяльність підприємства відкрита і прозора… Однак замість того, щоб дати запит на необхідну документацію, співробітники Бюро вибрали інший шлях – захоплення будівель, утримання керівництва і персоналу без оперативного зв'язку, обшуки як в аеропорту, так і в квартирах у керівництва, вилучення документів і речей, зокрема й особистих, блокування діяльності та зв'язку на режимному об'єкті, - йдеться в заяві.

Водночас у заяві не вказується, яку саме справу розслідує НАБУ щодо компанії "Мастер-Авіа", яка керує Жулянами.

Надзвичайна ситуація трапилася зі старим літаком MD-83. У результаті його відправили на утилізацію. Поломаний транспортний засіб лежав на "узбіччі" злітно-посадкової смуги Жулян майже місяць. 

Фото: аеропорт Київ