Революція в законодавстві: народні депутати подбали про дітей

Революція в законодавстві: народні депутати подбали про дітей

Сьогодні депутати проголосували за всі три законопроекти (№ 8294, 8295, 8296) з другого пакета законів «Чужих дітей не буває». Ці законопроекти ініційовані Міністерством юстиції України і спрямовані на захист прав дітей, адже за статистикою в Україні проживає три мільйони дітей у неповних сім'ях.

Законопроектом № 8296 передбачено, що той з батьків, з ким проживає дитина, може виїжджати за кордон на строк до 1 місяця з дитиною без дозволу другого з батьків для відпочинку, навчання чи участі малечі у спортивних або культурних змаганнях. А для того з батьків, хто проживає окремо та не має заборгованості з аліментів,– можливість отримати паритетний дозвіл на виїзд з дитиною за кордон. За словами Павла Петренка, міністра юстиції України, для цього потрібно буде звернутися до того з батьків, з ким проживає дитина. Якщо згоди не буде, то суд надасть дозвіл за прискореною процедурою (протягом 14 днів).

До речі, зараз, щоб вивезти малечу на відпочинок за кордон, той з батьків, хто проживає з дитиною (як правило, мама), нерідко вимушений принижуватися перед другим з батьків з проханням піти до нотаріуса і написати дозвіл на виїзд за кордон. Нерідко недобросовісні батьки шантажують цим дозволом з вимогою відмовитись від аліментів. Відтепер це залишається у минулому.

- Ми передбачили норму, яка дає можливість тому з батьків, з ким проживає дитина, до 1 місяця на власну відповідальність виїжджати з дитиною за кордон без дозволу іншого з батьків. Це європейська норма, яка діє в країнах ЄС, – зазначає Павло Петренко, міністр юстиції України.

Також цим законопроектом збільшено розмір мінімальних аліментів до суми прожиткового мінімуму (з 1 липня для дитини до 6 років — 1559 грн, для дитини з 6 до 18 років — 1944 грн. – Ред.).

- Наша мета, щоб борг по аліментах відійшов у минуле, адже його буде невигідно накопичувати. Серед норм, за які сьогодні було проголосовано, передбачено автоматичне накладення арешту на майно боржника. Так, якщо є борг по аліментах понад 3 місяці, боржник не зможе продати жодного свого майна – ні транспортні засоби, ні нерухомість. Так само ми передбачили механізм, коли буде накладатися арешт на рахунки в банку, – зазначає Павло Петренко.

Законопроектом № 8295 батькам нададуть податкову знижку за витрати на навчання дітей.

А законопроектом № 8294 посилять соціальний захист осіб, які доглядають за хворими дітьми.

Активні мами з усієї України з’їхалися сьогодні до Верховної Ради, щоб закликати депутатів проголосувати за законопроекти. Так, активістка Ірина Мчедлішвілі не має змоги вивезти дітей на відпочинок за кордон декілька років – не дає згоди колишній чоловік, батько дітей. При цьому аліментів на утримання дітей Ірина не отримує. Відтепер жінка зможе з малечею відпочити за кордоном.

Підтримати жінок прийшла до Верховної ради України відома телеведуча Сніжана Єгорова.

Законопроекти з першого пакета законів «Чужих дітей не буває» ухвалено ще на початку цього року. Завдяки їм майже 120 тисяч боржників з виплати аліментів потрапили під санкції у вигляді обмеження у праві виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю та полювання, а державна виконавча служба стягнула 1,8 млрд грн аліментів на користь українських дітей.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.