У Києві вшановується Міжнародний день пам'яті жертв фашизму

У Києві вшановується Міжнародний день пам'яті жертв фашизму

У другу неділю вересня у світі традиційно вшановується Міжнародний день пам'яті жертв фашизму. У цьому році Міжнародний день пам'яті жертв фашизму припадає на 13 вересня.  У кожній країні, яку не обійшла війна, Міжнародний день пам'яті відзначається скасуванням розважальних заходів, покладанням квітів до пам'ятників, меморіалів (у багатьох країнах у цей день прийнято доглядати за безіменними, покинутими могилами).

 День пам'яті жертв фашизму - це День пам'яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду.

До слова, у  2014 році у Києві на офіційних заходах з нагоди річниці Перемоги над нацистською Німеччиною вперше було вжито європейську символіку пам'яті полеглих у війні - Червоний мак.

Червоний мак - водночас є символом європейським та українським. Історично червоний мак є символом пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом - жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. В українській традиції, зокрема у народних піснях та переказах, маки є символом пам'яті за полеглими у бою і зацвітають там, де пролилася козацька кров.