Археологів запустять на Поштову площу

Археологів запустять на Поштову площу

Попри всі спекуляції, артефакти, знайдені на Поштовій площі, будуть збережені і археологи зможуть продовжити розкопки. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, коментуючи ухвалення Київрадою рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі.

Новий проект рішення був напрацьований спільно з головою фракції «Об‘єднання «Самопоміч» Сергієм Гусовським та підтриманий у залі 68 депутатами Київради.

Документом, зокрема, передбачається залучити міжнародних експертів і фахівців з археології та консервації до проведення археологічних розкопок. Та до визначення  об’єктів культурної спадщини, які підлягають консервації та музеєфікації на місці. Згідно рішення, відбудеться відкритий міжнародний конкурс з музеєфікації артефактів та організації публічного простору на Поштовій площі.

У документі йдеться і про створення при КМДА  комунального закладу «Центр консервації предметів археології», який вивчатиме способи можливої консервації подібних знахідок та займатиметься їх втіленням.

Також для того, щоб забезпечити подальші археологічні дослідження,  рішення передбачає створення нового проекту укріплення об’єкту розкопок.

Нагаджаємо, Кличко закликав Київраду ухвалити рішення про збереження артефактів на Поштовій площі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!