У Чорнобильській зоні тліє трава: як реагують у Києві

У Чорнобильській зоні тліє трава: як реагують у Києві

Станом на 14:00, у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення продовжуються заходи з ліквідації окремих осередків пожежі на загальній площі близько 2 га. Про це повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій України.

- Ситуація контрольована. Відкритого вогню немає, спостерігається тління двох осередків лісової підстилки, трави, повалених дерев та пеньків. До гасіння пожежі залучено 35 одиниць техніки та 150 осіб, із них від ДСНС - 22 одиниці техніки та 130 осіб, - зазначають рятувальники.

Авіацією ДСНС із початку робіт здійснено 53 скиди (244 тони), із них літаками АН-32П здійснено 23 скиди води (184 тони), вертольотом Мі-8 здійснено 30 скидів води (60 тон).

Радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми, зокрема:

  • у місті Києві радіаційний фон складає 11 мкР/год (безпечний рівень – до 30 мкР/год);
  • у місті Чорнобиль радіаційний фон складає 32 мкР/год (безпечний рівень – до 50 мкР/год);
  • на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС радіаційний фон складає 51,6 мкР/год (безпечний рівень – до 140 мкР/год).

Нагадаємо, що 5 червня о 10:10 у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення сталося загорання сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив на площі близько 10 га.

На повідомлення про пожежу у Рудому лісі - так називають найбільш забруднену радіацією ділянку Чорнобильської зони відреагували на найвищому рівні. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зауважив, що ситуацію постійно моніторять і контролюють.

Офіційну інформацію оприлюднив і голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган. Він теж підтвердив, що, дійсно, горіла ділянка «Рудого лісу». Вигоріло більше 10 гектарів. А також опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці звіти, які надходять щодо радіаціного стану в області.

До слова, скептикам, які із обережністю ставляться до повідомлень влади щодо радіаційного фону (а серед киян таких чимало) можуть моніторити радіаційний фон усієї України на спеціалізованому сайті - opyt.com.ua. Дані з супутників повністю підтверджують члова чиновників - у Києві нема підвищення радіаційного фону.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.