Починається інвестиційний конкурс на будівництво БФК у Подільському районі Києва

Починається інвестиційний  конкурс на будівництво БФК у Подільському районі Києва

У КП «Київське інвестиційне агентство» повідомляють про початок інвестиційного конкурсу на будівництво багатофункціонального комплексу (БФК) із підземним паркінгом на вул. Василя Порика, 7-9 у Подільському районі Києва (м-н Виноградар). Обов’язкова умова інвестиційного конкурсу – передача частини житлового фонду до комунальної власності територіальної громади м. Києва. Розмір відсотку, який піде у фонд, є предметом конкурсного торгу (не менше 6% від корисної площі БФК без врахування площі паркінгу).

Крім будівництва БФК із підземним паркінгом, інвестиційним проектом передбачено благоустрій території, прилеглої до ділянки проектування, а також благоустрій скверу на вулиці В. Порика за рахунок девелопера. За кошти інвестора місто також отримає новий дитячий садочок, спортивний комплекс, а також позбавиться від недобудови на місці запроектованого БФК (із компенсацією місту 6 755 300 грн). Також інвестор укладає договір на розробку детального плану території у 200 га в районі забудови (фінансування робіт складе не більше 680 тис грн).

 - У результаті реалізації проекту місто отримає об’єкт із усією необхідною інфраструктурою як приклад реалізації подібних проектів відповідно до всіх містобудівних норм. При цьому, всі роботи з розвитку інфраструктури будуть проведені за рахунок інвестора, – зазначив Віталій Бойко, перший заступник генерального директора Київського інвестиційного агентства.

Площа земельної ділянки, відведеної під проект, становить 1,1 га (2,71 акрів). Будівництво передбачає 2 черги, при цьому загальна площа будівель складе 30 136 кв. м (перша черга – житлова будівля (14 поверхів) із фізкультурно-оздоровчим комплексом, друга черга – житлова будівля (24 поверхи) з підземним паркінгом і дитячим садком короткочасного перебування та житлова будівля (24 поверхи) з підземним паркінгом (6 781 кв. м) і торгівельною зоною).

Орієнтовна вартість будівництва об’єкту інвестування – 289 228 560 грн (з ПДВ).

Обов’язкова умова інвестиційного конкурсу – передача частини житлового фонду у власність територіальної громади, і далі – громадянам, які потребують поліпшення житлових умов (черговикам), а також, у перспективі, можлива передача квартир бійцям АТО. Розмір відсотку, який піде у фонд, є предметом конкурсного торгу (не менше 6% від корисної площі БФК).

Основними факторами інвестиційної привабливості цієї конкурсної пропозиції є один з найвищих рівнів попиту на житло в Подільському районі Києва, розташування у вже сформованому житловому масиві з транспортною інфраструктурою (у найближчій перспективі в цей район також буде продовжена гілка метро). Крім того, до місця забудови прилягає рекреаційна зона.

Місцеві мешканці в результаті реалізації проекту БФК отримають новий сквер (залишається у комунальній власності), дитячий садок (також передається у комунальну власність після введення в експлуатацію), а також поліпшення інфраструктури району за рахунок зносу недобудови і будівництва нової підземної парковки та спортивного комплексу.

Конкурс оголошено 4 вересня 2015 року, про це надруковано в газеті Хрещатик № 125(4721) і на сайті Київської міської державної адміністрації.

Термін подачі заявок – 30 календарних днів (останній день подачі заявок – 05.10.2015 до 16:00).

Проект розміщено на сайті Київського інвестиційного агентства.