Болгарія заявляє про саботаж з боку України

Болгарія заявляє про саботаж з боку України

Болгарія призупинила дію угоди з російською компанією "МіГ" на загальну суму $49,7 мільйона через скаргу української компанії "Укрінмаш". Про це йдеться в повідомленні на сайті міністерства, передають eurointegration.com.ua.

За інформацією відомства, 19 грудня українська державна компанія "Укроборонпром" з холдингу "Укрінмаш" подала скаргу до Комісії із захисту конкуренції проти рішення №129 Міністерства оборони Болгарії від 6 грудня 2017 року на обслуговування винищувачів МіГ-29.

Відповідно до цього рішення, протягом 4 років Росія повинна була забезпечувати технічну підтримку 15 винищувачів МіГ-29. Міністерство оборони Болгарії пояснило, що обрало процедуру прямих переговорів з концерном "МіГ", тому що тільки російська компанія має ліцензію, виробляє оригінальні запчастини та має можливість ремонту МіГ-29.

- У результаті скарги української державної компанії та блокування процедури обслуговування літаків призупиняється. Передбачені кошти повертаються до державного бюджету, і для отримання нових коштів на ремонт і обслуговування болгарських літаків буде потрібно не менше 3-4 місяців. Скарга була подана без штрафних санкцій, що говорить про те, що єдиною метою було заблокувати процедуру, - йдеться в повідомленні.

Міністр оборони Болгарії Красимір Каракачанов в середу провів спеціальну прес-конференцію, на якій назвав дії української сторони "навмисним саботажем". Він також заявив, що українська компанія не має ні ліцензії, ні можливостей проводити ремонт МіГ-29. Каракачанов сказав, що одна і та ж компанія кілька місяців тому подала апеляцію на контракт на ремонт вертольотів Мі-17 і таким же чином припинила процедуру.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.