У Києві затвердили Концепцію Статуту міста, який охоронятиме історичні зони, озера і права киян

У Києві затвердили Концепцію Статуту міста, який охоронятиме історичні зони, озера і права киян

Сьогодні Київрада прийняла Концепції Статуту територіальної громади міста Києва.

-Статут, який ми маємо, був свого часу революційним. Київ був першим містом, яке вибороло й прийняло свою локальну конституцію. Проте, минуло вже 15 років. Київ розвивається, місто й громада мають багато нових суспільних потреб, - сказав  заступник голови КМДА Олексій Рєзніков.

Нагадаємо, Концепція – це низка ключових засад і методик, на базі яких виписуватиметься нова редакція місцевої конституції – Статуту територіальної громади столиці

- Київ – це територія свободи, а права людини – це найголовніше. Ми розпочали роботу і над редакцією самого Статуту. У ньому інтереси публічні будуть переважати над інтересами приватними. Статут Києва матиме найвищу юридичну силу над всіма нормативно-правовими актами місцевого рівня, – пояснив Олексій Резніков.

На розгляд Київради проект Статуту винесуть за 3-4 місяці. 

Нагадаємо, внести у Статут пропонується поняття «Публічний простір», юридично визначити та закріпити його в Статуті як один із інструментів розвитку та створення позитивного іміджу міста.

Також Концепцією запропоновано виписати систему муніципального управління,  яка передбачає кількарівневу систему: від органів самоорганізації населення в мікрорайонах і районних рад до Київради та Київського міського голови. 

Також пропонується окремо виписати символіку територіальної громади – герб, прапор, гімн із описом і датою затвердження; межі території громади та її географічне положення; наявність функціональних зон – територіальні зони зі спеціальним статусом (історико-заповідні, лісопаркові, промислові тощо); забезпеченість якісною питною водою, електропостачанням, ефективною системою прибирання та вивезення сміття з вулиць, прибудинкових територій і під’їздів багатоквартирних будинків у населених пунктах громади; забезпеченість належним транспортним сполученням – як внутрішнім, так і зовнішнім; розгалуженість та якість доріг; освітленість вулиць і під’їздів будинків у темну пору доби; ефективну систему безпеки громадян і захисту їхнього майна (боротьба зі злочинністю, охорона громадського порядку, попередження та ліквідація наслідків стихійного лиха); вільний доступ до усіх природних об’єктів і угідь у межах громади – лісів, берегів рік, озер; вільний доступ і використання публічного простору тощо.

 Юридична сила Статуту – найвища відносно всіх інших муніципальних актів, за винятком тих, що затверджуються громадою на місцевому референдумі.