Вперше за 18 років МОЗ змінили норми харчування для українців

Вперше за 18 років МОЗ змінили норми харчування для українців

Міністерства охорони здоров'я вводить нові норми харчування для українців. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби Києва.

Добові норми фізіологічних потреб українців в білках, жирах вуглеводах і енерговитратах не переглядалися вже протягом 18-ти років. Нові норми харчування відрізняються від старих тим, що дітям у віці від 3 до 17 років калорійність зменшена, щодо дорослого населення - калорійність залишилася колишньою, але збільшено кількість білків, жирів і зменшено вагу вуглеводів.

Тож, тепер калорійність харчування дітям і підліткам знизили на 15% за добу. Дітлахам радять їсти менше солодкого (швидких вуглеводів), щодо підлітків МОЗ радить вживати більше білків (м'яса) і менше жирів (особливо сала і масла), а також менше вуглеводів - це каші, хліб, солодощі.

Дорослому населенню знизили вживання вуглеводів на добу (на 50 грам), а білків (на 12 грам) і жирів (на 15 грам) навпаки збільшили.

Фахівці МОЗ пояснюють, що такі нові норми більш збалансовані і корисні для здоров'я. Щодо зниження калорійності раціону дітей відомство стверджує, що старі норми харчування застаріли і були завищеними щодо вживання вуглеводів. Саме це провокувало у дітей надмірну вагу та ожиріння. Підліткам же рекомендовано вживати більше білкової їжі для кращого росту і нарощування м'язової маси.

Думка ж дієтологів з даного приводів розділилися. Одні фахівці вважають, що старі дитячі норми відповідали рекомендаціям ВООЗ. А інші вважають, що сучасні діти менш активні, тому калорійність урізана обґрунтовано. Також дієтологи відзначили, що дані рекомендації загального характеру, оскільки дітям, які відвідують спортивні секції, потрібно більше калорій, ніж дітям з меншими фізичними навантаженнями.

Нагадаємо, як вижити українцю: цінники на м’ясо та сало продовжують шокувати киян [інфографіка].

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.