Друга хвиля Громадського проекту виводить Київ у національні лідери

Друга хвиля Громадського проекту виводить Київ у національні лідери

У столиці стартує друга хвиля Громадського проекту. Кияни зможуть подавати свої ініціативи, реалізація яких планується на 2018 рік. Сьогодні міська влада спільно з громадськістю обговорила нові умови участі в проекті.

Зокрема, столиця планує подвоїти видатки на реалізацію ініціатив киян. Якщо цього року у бюджеті міста закладено 50 мільйонів гривень, то у наступному вже буде 100 мільйонів. Ще одне з нововведень –  проекти ділитимуться на малі та великі.

 - На реалізацію малих проектів ми передбачаємо не більше 20 мільйонів гривень. Решту – 80 мільйонів підуть на втілення великих. Хочу зазначити, що максимальна вартість малого проекту становитиме 400 тисяч гривень, великого – 2 мільйони. Впевнений, це хороше нововведення, так місто зможе реалізувати більше проектів,  – зазначив голова постійної комісії КМР з питань бюджету, лідер фракції «Солідарність» у Київраді Андрій Странніков Андрій Странніков.

- Незмінним у нас лишається те, що громадські ініціативи, як і раніше, будуть поділені за категоріями. Приміром, безпека та громадський порядок, культура та туризм, навколишнє середовище, освіта, охорона здоров’я, спорт, – наголосив заступник голови постійної комісії Київради з питань бюджету, депутат фракції «Солідарність» у Київраді Олесь Маляревич.

Зареєструвати ініціативу можна до 15 липня. Голосування розпочнеться у кінці вересня цього року. Максимальна тривалість реалізації громадських ініціатив – рік. Відлік розпочнеться з 1 січня 2018 року.

- Сьогодні в Україні відбувається «бум» громадських бюджетів. Завдяки активній ролі громадськості Київ стає національним лідером і за масштабом, і за інноваційністю та демократичністю механізму. Подальший успіх цього нового інституту е-демократії залежить від поінформованості громадян, – зазначив  керівник Центру Розвитку Інновацій НаУКМА Сергій Лобойко.

Нагадаємо, Громадський бюджет 2: чого чекати і як подавати заявку.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!