Київ стає ближче до Берліна та добудови Подільсько-Воскресенського мосту

Київ стає ближче до Берліна та добудови Подільсько-Воскресенського мосту

Київський міський голова Віталій Кличко та правлячий бургомістр Берліну Міхаель Мюллер підписали спільну заяву про співпрацю та партнерство між столицями України та Німеччини. Про це повідомляє прес-служба мера. 

Під час зустрічі Віталій Кличко підкреслив, що співпраця Києва та Берліна триває уже довгий час.

- Ми цінуємо допомогу наших друзів, які приїжджають до Києва, інвестують кошти, втілюють тут проекти. Ми розуміємо, наскільки важливим є партнерство з одним із повідних міст Європи, - наголосив мер Києва. - Я дуже радий поглибленню двосторонніх зв’язків між Києвом та Берліном у форматі «міста-партнери» та підписання спільної заяви про співробітництво заради встановлення дружніх, стабільних та взаємовигідних відносин на благо мешканців обох столиць, - відзначив мер Києва.

Віталій Кличко підкреслив, що пріоритетом столичної влади є забезпечення прозорості та ефективної роботи влади, боротьба із корупцією, виведення муніципалітету на якісний рівень взаємодії із киянами, впровадження системи Smart City та залучення інвестицій у місто. В цьому напрямку Київ дуже тісно співпрацює з урядом Німеччини та Берліном зокрема.

- Ми разом з німецькою стороною співпрацюємо над втіленням дуже важливого і серйозного інфраструктурного об'єкту столиці - добудовою Подільсько-Воскресенського мосту. Я неодноразово зустрічався у Берліні з міністром транспорту та цифрової інфраструктури Александром Добриндтом та держсекретарем цього міністерства Райнером Бомбою щодо втілення цього проекту. І вони приїжджали до Києва, щоби оглянути міст і окреслити подальший алгоритм нашої співпраці, - підкреслив мер Києва.

Згідно з документом, який підписали сьогодні мери, сторони визначили, що мають спільні виклики в контексті розвитку міст, зокрема, містобудуванні, транспорті, охороні здоров’я, тому спільні напрацювання, обмін інформацією та ідеями можуть допомогти столицям подолати ці проблеми.

Кличко та Мюллер домовилися доручити органам міських адміністрацій обмінюватися інформацією та використовувати її під час планування власних проектів. Крім того, Київ та Берлін зможуть обмінюватися експертними висновками щодо проектів, які планують до реалізації у столицях. Іншими словами, спеціалісти мерії Берліна зможуть надати свою оцінку ідеям влади столиці України і навпаки.

У коментарі журналістам Міхаель Мюллер відзначив, що головним завданням підписання меморандуму є поглиблення та поширення зв'язків між містами у ключових сферах міського господарства.

- Ми хочемо інтенсифікувати наші контакти, які вже зараз є на дуже високому рівні між нашими адміністраціями, особливо у сфері безпеки і розвитку міста. На цій основі ми хочемо поширити наші контакти, щоб обидва міста мали від цього користь, - сказав бургомістр.

У свою чергу, Віталій Кличко наголосив, що головним завданням міської влади є реалізація усіх можливостей від співпраці.

- Головне питання – як швидко ми зможемо реалізувати очікування людей та зробити наші міста ближчими один до одного. Нам є чому вчитися, але також і є що показати в нашому місті, - зазначив Кличко.

Нагадаємо, як мери двох столиць відкрили унікальну японську оазу посеред Києва [фото, відео].

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.