Гостей Євробачення протестують на ВІЛ

Гостей Євробачення протестують на ВІЛ

На чотирьох локаціях Євробачення –  Поштовій, Контрактовій, Софійській та Троїцькій площах столиці – усі охочі можуть абсолютно безкоштовно з 10.00 до 22.00 пройти тестування на ВІЛ, гепатити та сифіліс. Акція відбувається з 4 травня та до кінця пісенного конкурсу. Усе тестування безкоштовне й анонімне. Також у фан-зонах у волонтерів Євробачення можна отримати безкоштовно презервативи. Фінансує проведення такої акції Представництво Фундації АнтиСнід-США в Україні, AHF Ukraine.

Сергій Федоров, директор Представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine:
- Україна є лідером з поширення ВІЛ в Європі. Під час Євробачення до Києва приїздять дуже багато гостей, всі вони молоді та активні. Ми виходимо в наймасовіші місця столиці – фан-зони – озброїти людей засобами контрацепції та знанням свого ВІЛ-статусу.

Діана Попова, директор Департаменту культури КМДА, зазначає:

- Саме вчора ми зробили крок у Європу і станемо її невід’ємною частиною. Мені не хотілося б, щоб казали, що Київ – місто, де найбільше ВІЛ-інфікованих в Європі.

Вона закликала до відповідальності по відношенню до своїх партнерів.


У 2016 році в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано понад 13 тис. нових випадків ВІЛ-інфекції (з них близько 2,5 тис. дітей до 14 років).
Усього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції, за цей час від СНІДу померло 40 816 осіб.
Починаючи з 2008 року українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Якщо в 2005 році через сексуальні контакти інфікувалося 33 % людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, то в 2012 році ця частка зросла до 51 %. 
За неофіційними даними картина значно гірша. 
На акції також були присутні інші організації, які займаються допомогою ВІЛ-інфікованим.

Соціальний працівник Анна Рябінська, БО «100 відсотків життя. Київський регіон», розповіла, що ситуація з гепатитами є ще гіршою. Якщо на ВІЛ перевіряють усіх вагітних, і тут картина чіткіша,то аналізи на гепатит,як правило, платні й недешеві. Тому їх мало хто робить.

Нагадаємо, ВІЛ-інфіковані встановили гільйотину у центрі столиці.