ВІЛ-інфіковані встановили гільйотину у центрі столиці

ВІЛ-інфіковані встановили гільйотину у центрі столиці

В Україні офіційно зареєстровано 287 968 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39 885 осіб.

Київ та область лідирують за рівнем поширеності ВІЛ та СНІДу. Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Якщо в 2005 році через сексуальні контакти інфікувалися 33 відсотки людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, то в 2012 році ця частка зросла до 51. Уперше більше половини нових випадків передачі ВІЛ-інфекції відбулося через незахищений секс. У 2015 році цей показник становив 60 відсотків. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються серед молодих людей  віком від 25 до 49 років.

Активісти пацієнтської організації БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» зібралися 11травня під стінами Київського апеляційного господарського суду щоб вимагати скасування патентів на ліки,які видані з порушенням законодавства. Через патент препарат «Алувіа» («Лопанівір») коштує «втридорога». І хоча у цьому році МОЗ виділив на лікування хворих на ВІЛ/СНІД 800 млн грн, але через високу вартість препаратів їх не вистачає на всіх хворих.

Активісти тримали в руках плакати з написами: «Судді, бабло чи життя?», «Судді чи кати? Наше життя у ваших руках» та «Дешевим генерикам бути».

На «Лопанівір» держава щороку витрачає 19,5 млн $ лише для 26тис. пацієнтів. Одна упаковка цього препарату коштує 60,80 $. Якщо ж патент на цей лікарський засіб відмінять,то за словами активістів, коштуватиме він 19 $ за упаковку.

Під час акції пацієнти встановили символічну гільйотину.

- Якщо суд не прийме рішення і не скасує «вічнозелені» патенти, сьогодні ми можемо стати свідками смертного вироку для десятків тисяч ВІЛ-інфікованих українців», - прокоментувавДмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

За словами Дмитра Шерембея, контролювати вірус у крові людини, хворої на ВІЛ/СНІД, можна лише за допомогою спеціальних препаратів. Проте, якщо таких хворий приймає ліки,то його кров стає безпечною для оточуючих, хоча, на жаль, поки медицина не винайшла препаратів, які б повністю вилікували від СНІДУ.

На акції також була Олександра, жінка, яка вже 17 років живе з ВІЛ. Вона розповіла, що на початку 2000-х люди з такою хворобою були приреченими, проте зараз ліки є. Але завдання зробити їх доступними для усіх,хто потребує на них. Адже лише доступне лікування може зупинити епідемію цієї страшної хвороби.

До речі, заплановано, що у міських фан-зонах Євробачення працюватимуть мобільні пункти тестування на ВІЛ/вірусні гепатити та сифіліс.