Юні українці підуть «Козацькими шляхами»

Юні українці підуть «Козацькими шляхами»

Сьогодні у парку «Перемога» у Дніпровському районі столиці відбулося урочисте шикування учасників XXVІІ традиційного Всеукраїнського збору-походу волонтерських загонів та молодіжних громадських організацій «Козацькими шляхами» під гаслом «Мрій! Твори! Надихай!». Організатори - ВМГО «Національна Організація Скаутів України» та Київський  міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки  Міністерства молоді та спорту України. Відпочивати  у с. Виграїв (Корсунь-Шевченківський район, Черкаська область) поїдуть діти з усієї країни, серед яких і представники дитячих і молодіжних громадських організацій, і учні шкіл, вищих навчальних закладів та волонтери, діти та молодь, які опинились у складних життєвих обставинах, діти з малозабезпечених родин, переселенці.  Наймолодшому учаснику заходу – 6 років, найстаршому – 18 років.

Такий захід відбувається щороку вже 27-й рік поспіль. Мета – ознайомити дітей з культурою та історією рідної країни, відірвати від гаджетів та розкрити творчі здібності. Під час відпочинку на учасників очікує безліч майстер-класів, екскурсій та заходів. Підлітків навчатимуть основам виживання у дикій природі, вони зможуть постріляти з бутафорської зброї у тирі.

Для соціально-незахищених верств населення участь у зборі-поході безкоштовна, для інших – 850 грн.

Міністерство молоді та спорту України виділило на захід близько 200 тис. грн. Ще 100 тис. грн виділила столиця.

Начальник Служби у справах дітей та сім’ї м. Києва Валерій Танцюра зазначає:

- Щороку близько тисячі українців бере участь у заході, 80% з них – кияни. При організації  заходу нам вдалося об’єднати і соціальний компонент, і національний, і творчий. Збір-похід «Козацькими шляхами» вперше відбувся у 1991 році. За традицією він проходить у серці України, Черкаській області, де дуже багато історичних пам’яток. Діти перебувають у історичному та культурному епіцентрі.

Наталія Боярська, національний секретар Національної організації скаутів щороку їздить з дітьми у похід та ділиться враженнями:

- Для мене – це покликання. Для дітей – це можливість поринути у лісову романтику, познайомитися один з одним, завести нових друзів. Дуже важливо, що у заході беруть участь представники багатьох регіонів.

18-річний Євген Куба, скаут, вже 5-й рік поспіль бере участь у заході. Якщо попередні роки хлопець був звичайним учасником, то на цей раз вже їде як куратор.