Уряд ліквідує МСЕК та впровадить нову систему оцінки працездатності
Реформа має бути орієнтована на потреби людини.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував ліквідацію старої бюрократичної системи МСЕК та впровадження нового механізму, що забезпечить індивідуальний підхід до оцінки працездатності громадян. Уряд уже направив до Верховної Ради законопроєкт який закладає основи нового підходу до оцінки стану пацієнтів та виплат.
Про це повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.
12 листопада Уряд схвалив два законопроєкти, що регулюють соціальні послуги та страхові виплати для людей з обмеженими можливостями. Прем’єр-міністр зазначив, що новий механізм включає об’єктивну оцінку стану здоров’я громадян лікарями в багатопрофільних лікарнях.
Людей будуть класифікувати за трьома категоріями: зі стійким повним обмеженням працездатності, частковим обмеженням та працездатних осіб. Зміни в соціальних виплатах та тривалості лікування Згідно з новими ініціативами, соціальні виплати для осіб з повною втратою працездатності суттєво зростуть, а для осіб з частковою втратою працездатності держава компенсуватиме різницю в заробітку.
Зросте і тривалість оплачуваного лікування та реабілітації — від чотирьох місяців до півтора року, а також запроваджено захист від звільнення під час лікування. Статус інвалідності зберігається для тих, хто вже має цей статус.
Важливим етапом реформи стане цифровізація всієї системи, що включатиме дистанційну, заочну та виїзну оцінку працездатності. Прем’єр-міністр підкреслив, що новий механізм буде спрямований на результат: максимальну реабілітацію осіб, їх повернення до активного життя і адаптацію робочого місця під їхні потреби.
Україна прагне наблизити свою систему до європейських стандартів ефективної реабілітації, де значна частина людей після хвороб чи травм повертається до активного способу життя. Нагадаємо, Суд ухвалив рішення взяти під варту на два місяці головного організатора схеми з фальшування медичних висновків для встановлення інвалідності військовозобов’язаним в одеському обласному МСЕК. Однак підозрюваний має можливість уникнути арешту, сплативши заставу у 10 мільйонів гривень.
Також читайте: Міноборони, МОЗ та Мінцифри протягом двох тижнів розроблять кроки з цифровізації ВЛК.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»