Олексій Кулеба
Перший заступник голови КМДА з питань самоврядних повноважень
Сторінка автора у Facebook:

Місто завжди готове підтримати бізнес у скрутні часи пандемії

Столиця розробляє механізм, за яким ФОПи та наймані працівники зможуть отримати одноразову, так звану «карантинну», фінансову допомогу.

Після новин про відміну суворих карантинних обмежень цю інформацію також позитивно сприйняли представники Української Ради Бізнесу та Європейської Бізнес Асоціації, з якими провели нараду. 

Поки що наші зустрічі відбуваються онлайн, але маю велике сподівання, що за деякий час ми нарешті зможемо комунікувати за круглим столом без моніторів і камер.Спілкуємось із підприємцями кожні два тижні, такий діалог вже носить системний характер. 

Під час час онлайн зустрічі 

Сьогодні підприємців цікавили питання, пов’язані із епідситуацією та карантином, бо від цього напряму залежить прибутковість їхнього бізнесу. Спецперепустки на транспорт, проведення інформаційної кампанії із вакцинації, збільшення тестувань, допомога медикам, удосконалення карантинних заходів. 

Погодили розробити механізм, за яким у разі ймовірної наступної хвилі пандемії бізнес зможе планувати скорочення прибутків. 

Підтримав усі  надані бізнес-спільнотою пропозиції та готовий і надалі сприяти ефективному та корисному діалогу між столицею та підприємцями.

Розуміючи, що локдаун не вічний, ми ще з 15 квітня дозволили монтаж літніх майданчиків біля закладів харчування. Вони будуть готові запрацювати одразу після зняття обмежень.

Нагадаю також, що підприємці мають укласти договір пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою. Це можна зробити у Центрі надання адміністративних послуг онлайн. Але на період дії карантинних обмежень ми також зробили крок на зустріч бізнесу й зменшили  розмір пайової участі власникам майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, у тому числі сезонних та відкритих (літніх) майданчиків. Внесок становитиме 1 гривню, незалежно від розміру пайової участі, визначеного у договорах.

За пропозицією КМДА,  Київрада розширила пільги та преференції для малого і середнього бізнесу столиці, який постраждав через пандемію. Якщо хто забув, то пільги та преференції для столичного бізнесу влада Києва запровадила ще рік тому. І ці пільги продовжують діяти.

Серед пільг, про які варто нагадати - збільшення розміру фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва. А ще компенсація відсотків не тільки за кредитами, що вже запроваджені рік тому, а й за «кредитними лініями». 

Розширили також  перелік  суб’єктів малого та середнього бізнесу, які мають право на таку компенсацію і  збільшили кількість  банків-партнерів цієї програми. Для тих, кому потрібна реклама, теж є преференція - зменшення плати за розміщення засобів зовнішньої реклами та реклами на комунальному транспорті до 50 %.