Зеленський у День піхоти нагородив військових: двом надали звання Героя України

6 травня в Україні відзначають День піхоти ЗСУ.
Президент України Володимир Зеленський у День піхоти Збройних сил України вручив військовослужбовцям державні нагороди та присвоїв почесні відзнаки. Про це йдеться на сайті президента.
Урочиста церемонія відбулася 6 травня у Маріїнському палаці в Києві.
Найвище звання Герой України з врученням ордена «Золота зірка» присвоїли командиру 56-ї окремої механізованої бригади полковнику Сергію Сірченку.
Він брав участь у заходах зі стримування збройної агресії в Луганській та Донецькій областях з 2014 по 2018 роки. У день повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого Сірченко організував ефективну розвідку, і це дозволило забезпечити надійну оборону в зоні відповідальності бригади.
Полковник також виконував низку бойових завдань на Запоріжжі та Донеччині, зокрема у Вугледарі, Бахмуті та Бахмутському районі.
Крім того, президент передав «Золоту зірку» донці командира мотопіхотної роти капітана Валерія Глєбова. Йому надали звання Героя України посмертно.

Валерій Глєбов брав участь в АТО та ООС з 2015 по 2021 роки. Завдяки його професіоналізму підрозділ утримував ділянку фронту на Ізюмському напрямку, а також проводив наступальні дії. Пізніше його підрозділ організував оборону на Бахмутському векторі.Наприкінці березня 2022 року капітан загинув під час мінометного обстрілу в Бахмуті.
Зеленський нагородив ще 14 військовослужбовців орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, «За мужність» ІІ та ІІІ ступеня, Данила Галицького, медалями «За військову службу Україні» і «Захиснику Вітчизни».



Почесну відзнаку «За мужність та відвагу» отримали три військові частини Сухопутних військ ЗСУ:
- 10-та окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс»;
- 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого;
- 56-та окрема мотопіхотна Маріупольська бригада.
«Зараз Україна значно міцніша, ніж торік чи в будь-який інший рік цієї війни за свободу і незалежність нашої держави. Ба більше — зараз Україна міцніша, ніж в будь-який інший час протистояння із цією імперією. Наш час — це час для перемоги!» — наголосив президент.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний також привітав українських військових зі святом.
За останні роки війни піхотинці продемонстрували, що навіть у найскладніших ситуаціях можливо переламати хід подій на власну користь. І навіть там, де ворог переважає чисельно, можливо відвоювати українську землю.
Вічна шана полеглим героям, які віддали своє життя у боротьбі з підлим агресором. Слава всім, хто продовжує битися та безстрашно знищує ворогів.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»