Чому українцям критично важливо передавати показання лічильника щомісяця: пояснення

Щомісячна передача показань електролічильника — це проста дія, яка напряму впливає на суму у платіжці. Ігнорування може призвести до завищених нарахувань, накопичення боргу та навіть відключення електроенергії.
Якщо в будинку немає автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ), відповідальність за передачу показань лежить на клієнтові.
Які наслідки виникають у разі відсутності показань, розпитали в YASNO (ТОВ «Київські енергетичні послуги»).

— Коли потрібно передавати показання?
— Для цього відведено 5 днів щомісяця — за 2 дні до кінця поточного місяця і протягом 3 днів наступного. Наприклад, у цьому місяці це період з 29 червня по 3 липня.
— Що буде, якщо не передавати показання?
— Якщо клієнт не передає показання, оператор системи розподілу змушений рахувати споживання по середньому, а не за фактом. У результаті сума в рахунку може бути вищою, ніж мала бути за фактичне споживання. Через кілька місяців може сформуватися борг, а його несплата може призвести до відключення електропостачання.
— Навіть якщо в квартирі ніхто не проживає — показання потрібні?
— Поширена помилка — не передавати показання, якщо в квартирі ніхто не проживає. Насправді в такому випадку розрахунок відбувається знову ж таки по середньому. Щоб цього уникнути, потрібно щомісяця передавати ті самі, незмінні показання.
— Як швидко передати показання?
— Передача показань через онлайн-сервіси YASNO сьогодні займає менше однієї хвилини:
- Особистий кабінет: bit.ly/my_OK
- Мобільний застосунок: bit.ly/yasno_mob
- Форму без реєстрації: bit.ly/data-send
- Чатботи у Viber або Telegram (YASNO-online)
Важливо пам’ятати, що передача показань — це не формальність, це єдиний спосіб платити саме за те, що ви використали, а не за розрахункові обсяги. Приділіть цьому процесу одну хвилину на місяць і ви завжди будете впевнені, що ніяких зайвих витрат за світло не виникне.
Леонід РУДЕНКО